امروز: دوشنبه 24 خرداد 1400
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت درباره ویولن

پاورپوینت درباره ویولن دسته: هنر و گرافیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 382 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

تعداد اسلاید 17 فرمت pptx مقدمه منشا آن چیزی را که ما امروزه به نام ویولن می شناسیم از ایتالیا، در سالهای ۱۴۹۶ تا ۱۵۰۵ میدانند تا سالها پس از ساخت این ساز، از آن تنها برای همراهی سایر سازها استفاده میشد، چرا که موسیقیدانها به ضعف رنگ آمیزی موسیقی توسط سازهای بادی پی برده بودند و نیاز به سازی با رنگ صدای جدیدتر داشتند اواسط قر

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

تعداد اسلاید : 17   فرمت : pptx

مقدمه :

منشا آن چیزی را که ما امروزه به نام ویولن می شناسیم از ایتالیا، در سالهای 1496 تا 1505 میدانند.

تا سالها پس از ساخت این ساز، از آن تنها برای همراهی سایر سازها استفاده میشد، چرا که موسیقیدانها به ضعف رنگ آمیزی موسیقی توسط سازهای بادی پی برده بودند و نیاز به سازی با رنگ صدای جدیدتر داشتند.

اواسط قرن ۱۷ بود که ویولن بعنوان یک ساز solo مطرح شد، البته این ساز ابتدا فقط در محافل رسمی و اشرافی نواخته میشد اما بتدریج به پای به محافل طبقه متوسط و عادی نیز گذاشت.

روایت های دیگری نیز راجع به این ساز وجود دارد. اگر به زمانهای قدیم بازگردیم در سرزمینهای اسلامی اعراب، سازی بوده بنام Rebab که تنها یک سیم داشته. بتدریج با گذشت زمان و پیشرفت علم و موسیقی، اعراب به تعداد سیم های آن افزودند و ساز دیگری بنام Rebec بوجود آمد.

فهرست :

تاریخچه ویولن

سازندگان

بخش‌های ویولن

انواع اصلی سیم‌ها

ویولن و موسیقی فولکلوریک

انواع ویولن

شخصیت صدایی

نقش دست چپ در نوازندگی

 معروف ترین نوازندگان ویولن در جهان

نوازندگان صاحب سبک (در سبک موسیقی ایرانی)

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : تاریخچه ویولن , سازندگان , بخشهای ویولن , انواع اصلی سیم‌ها , ویولن و موسیقی فولکلوریک , انواع ویولن , شخصیت صدایی , نقش دست چپ در نوازندگی , معروف ترین نوازندگان ویولن در جهان , نوازندگان صاحب سبک در سبک موسیقی ایرانی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر